W gminie Koprzywnica laptopy trafiły do czterech szkół

Data publikacji: 27.04.2020 17:16
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.04.2020 Koprzywnica. Przekazanie komputerów do zdalnej nauki. Na zdjęciu od lewej: poseł Marek Kwitek i Aleksandra Klubińska - burmistrz Koprzywnicy

27.04.2020 Koprzywnica. Przekazanie komputerów do zdalnej nauki. Na zdjęciu od lewej: poseł Marek Kwitek i Aleksandra Klubińska - burmistrz Koprzywnicy
Fot. Biuro poselskie PiS

32 laptopy do zdalnego nauczania trafiły dziś w sumie do czterech szkół na terenie gminy Koprzywnica. 60 tys. zł na zakup sprzętu pochodziło z Ministerstwa Cyfryzacji w ramach programu "Zdalna szkoła”.

Jak powiedziała  burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska, taki grant był bardzo potrzebny. Zdalne nauczanie przedłuża się z powodu koronawirusa. Jednocześnie okazało się, że w gminie są takie dzieci, które nie posiadają własnego komputera, co jest niezbędne do wirtualnej pracy z nauczycielami. Budżetu gminy w obecnej sytuacji nie byłoby stać na taki wydatek.

Laptopy zostaną  uczniom wypożyczone.  Przydzielą  je dyrektorzy szkół, bo to oni najlepiej znają warunki uczniów. Po zakończeniu epidemii sprzęt  wróci do szkół i będzie wykorzystywany na lekcjach.

Gmina  przekazała  laptopy  do dwóch szkół samorządowych w Koprzywnicy i Niedźwicach oraz do dwóch  placówek niepublicznych  w  Gnieszowicach i Postronnej.

W przekazaniu  sprzętu uczestniczył poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Kwitek, który powiedział, że cieszy  go tak duża pomoc finansowa ze strony Ministerstwa  Cyfryzacji, która trafiła do powiatu sandomierskiego.

27.04.2020 Koprzywnica. Przekazanie komputerów do zdalnej nauki. Na zdjęciu od lewej: poseł Marek Kwitek i Aleksandra Klubińska - burmistrz KoprzywnicyFot. Biuro poselskie PiS

W sumie do 9 gmin oraz powiatu trafiło 630 tys. zł. To trzecia lokata pod względem  wysokości dofinansowania w województwie świętokrzyskim. Jak podkreślił poseł Marek Kwitek, ważne jest to, że każda gmina otrzymała dofinansowanie, które pokrywa 100% kosztów zakupu laptopów dla szkół.

-  Widzimy, że zdalna nauka będzie trwała dłużej, niż początkowo przypuszczano, w związku z tym ważne jest to, żeby każdy uczeń miał równe szanse kontynuowania nauki. Wszystkim równie mocno zależy na tym, aby kolejne tygodnie realizacji procesu nauczania na odległość miały pozytywny wpływ na rozwój kompetencji dzieci - realizacji podstawy programowej, rozwój umiejętności uczenia się oraz radzenia sobie w zupełnie nowej sytuacji - stwierdził parlamentarzysta.

Po 60 tys. zł na zakup laptopów otrzymały również  gminy: Klimontów, Łoniów, Obrazów i Dwikozy, po 45 tys. zł trafiło do gmin Wilczyce i Zawichost, Sandomierz dostał  80 tys. zł, natomiast powiat sandomierski 100 tys. zł.

Co całego województwa świętokrzyskiego trafiło na ten cel 7,5 mln zł. W  skali kraju kwota pomocy wyniosła 186 mln zł.

Reklama