Specjalny zespół doradców wojewody uratuje wieś

Data publikacji: 28.04.2020 12:07
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.04.2020 Kielce Powołanie  przez wojewodę zespół do spraw rozwoju wsi. Od lewej: Robert Wzorek -dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rozwoju w Urzędzie Wojewódzkim, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, Artur Konarski - radny sejmiku województwa

28.04.2020 Kielce Powołanie przez wojewodę zespół do spraw rozwoju wsi. Od lewej: Robert Wzorek -dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rozwoju w Urzędzie Wojewódzkim, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, Artur Konarski - radny sejmiku województwa
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Wojewoda świętokrzyski powołał zespół do spraw rozwoju wsi. W skład nowego organu doradczego wchodzi 19 podmiotów i instytucji związanych z rolnictwem. Głównym zadaniem zespołu będzie wypracowywanie skutecznych rozwiązań dotyczących między innymi przeciwdziałaniu skutkom klęsk żywiołowych.

Jak mówi Zbigniew Koniusz, oprócz walki z epidemią koronawirusa, obecnie stoimy przed zagrożeniem związanym z suszą, która może być dotkliwa przede wszystkim dla rolników.

- W związku z tym oprócz powołania zespołu ds. rozwoju wsi, powołaliśmy także pełnomocnika do spraw usuwania skutków klęsk żywiołowych w osobie Roberta Wzorka, pełniącego także funkcję dyrektora wydziału infrastruktury i rozwoju w urzędzie wojewódzkim - dodaje.

Wojewoda świętokrzyski wyraził przekonanie, że tak jak skutecznie udaje się walczyć z epidemią COVID-19, równie skuteczne będzie prowadzona walka z ewentualnymi następstwami suszy i innych klęsk żywiołowych dotykających rolnictwo.

Robert Wzorek pełnomocnik ds. usuwania skutków klęsk żywiołowych, podkreśla, że w swojej wieloletniej pracy często musiał mierzyć się z problemami branży rolnej.

28.04.2020 Kielce Powołanie przez wojewodę zespół do spraw rozwoju wsi. Od lewej: Robert Wzorek -dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rozwoju w Urzędzie Wojewódzkim, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski,Fot. Michał Kita / Radio Kielce

- Z wykształcenia jestem rolnikiem, zatem problemy wsi nie są mi obce. Mam nadzieję, że moje doświadczenie i przygotowanie zawodowe będą pomocne dla pana wojewody i całego zespołu w pokonywaniu wszelkich problemów - dodał dyrektor Wzorek. 

Członkiem nowego organu doradczego został także radny sejmiku województwa Artur Konarski, przewodniczący sejmikowej komisji rolnictwa. Jego zdaniem, szerokie gremium zespołu pozwoli wypracować skuteczne rozwiązania dotyczące problemów świętokrzyskiej wsi.

28.04.2020 Kielce Powołanie przez wojewodę zespół do spraw rozwoju wsi. Od lewej: Artur Konarski - radny sejmiku województwaFot. Michał Kita / Radio Kielce

- Problem suszy zaczyna być widoczny. Jeśli nadal nie będzie opadów deszczu sytuacja może stać się katastrofalna. Rząd obecnie dobrze radzi sobie z wieloma problemami, m.in. z epidemią, mam nadzieję, że podobnie będzie także z suszą - mówi.

Świętokrzyski zespół ds. rozwoju wsi został powołany 27 kwietnia.

Reklama