Dwa i pół roku opóźnienia trasy S7

Data publikacji: 28.04.2020 15:44
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.04.2020. Trasa S7, odcinek Chęciny - Jędrzejów

28.04.2020. Trasa S7, odcinek Chęciny - Jędrzejów
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przed latem ma zakończyć się budowa chęcińskiego odcinka drogi ekspresowej S7.Ponad 20-kilometrowy fragment trasy został udostępniony kierowcom pod koniec 2018 roku, ale całość inwestycji, łącznie z drogami dojazdowymi, mostami i punktami przystankowymi miała zakończyć się w maju ubiegłego roku. Prace wciąż trwają, ale inwestor zapewnia, że są już na ukończeniu.

Jak informuje Małgorzata Pawelec z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do zrealizowania zostały roboty wykończeniowe i porządkowe na drogach dojazdowych oraz w punktach obsługi.

Oddany został także most w Brzegach. Rzecznik zapewnia, że wszystkie drogi dojazdowe są przejezdne.

- Prowadzone prace nie wpływają w żaden sposób na podróżowanie trasą S7 - dodaje.

Budowa chęcińskiego fragmentu ekspresowej siódemki pierwotnie miała zakończyć się w październiku 2017 roku. Data ta jednak była wielokrotnie przekładana. Oficjalnym powodem były kłopoty wykonawcy, włoskiego koncernu Salini Impregilo, z przełożeniem linii wysokiego napięcia i odmiennymi od zawartych w projekcie warunków gruntu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada, że po zakończeniu wszystkich prac i podsumowaniu kontraktu na wykonawcę nałożone zostaną odpowiednie kary umowne za opóźnienia. Nie wiadomo jednak jaka będzie to kwota.

Koszt budowy chęcińskiego odcinka drogi ekspresowej S7 to ponad 586 mln zł.

Reklama