Kabina do dezynfekcji w starachowickiej lecznicy? Brakuje jeszcze 2 tys. zł

Data publikacji: 29.04.2020 14:55
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Starachowice. Szpital

Starachowice. Szpital
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jeszcze przez dwa dni trwa zbiórka na zakup kabiny dezynfekującej dla szpitala w Starachowicach. Inicjatorem społecznej akcji jest grupa wolontariuszy Widzialna Ręka działająca na terenie miasta.

Jak mówi Piotr Wójtowicz, odpowiedzialny za prowadzenie zbiórki, kabina ma pomóc pracownikom jednoimiennego szpitala w codziennym funkcjonowaniu.

Kabina dezynfekcyjna to rodzaj zamykanej komory, która rozpyla środek dezynfekcyjny na całe ciało człowieka. Można do niej wejść w ubraniu, a później bezpośrednio udać się do pracy z chorymi lub wyjść do domu. Jednorazowy natrysk trwa od 5 do 15 sekund, a forma wytwarzania mgły ze środka dezynfekującego powoduje, że jest bardzo wydajna.

Kabina ma być mobilna, co oznacza, że będzie można ją ustawić w dogodnym miejscu na terenie szpitala. Jej koszt to ponad 19 tys. zł. Wysokość zbiórki prowadzonej na portalu zrzutka.pl określono na 20 tys. zł, bo ceny takiego sprzętu obecnie bardzo się zmieniają. Jeżeli część pieniędzy po zakupie kabiny zostanie, to wolontariusze kupią za nie płyny dezynfekcyjne.

Do zebrania zostało jeszcze około 2 tys. zł. Pieniądze można wpłacać do końca kwietnia, czyli do północy z czwartku na piątek. Jeżeli zbiórka się powiedzie, to kabina trafi do szpitala w Starachowicach w drugiej połowie maja.

Reklama