Kadrowa karuzela w policji

Data publikacji: 29.04.2020 15:40
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: nadkom. Kamil Tokarski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach

Na zdjęciu: nadkom. Kamil Tokarski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach
Kielce. 28.05.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Zmiany kadrowe na kierowniczych w komendach powiatowych policji. - Wszystkie ruchy są efektem awansów na wyższe stanowiska, lub odejściem funkcjonariuszy na emeryturę - informuje nadkom. Kamil Tokarski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

- W naturalny sposób pociągnęło to za sobą konieczność podjęcia decyzji przez komendanta wojewódzkiego policji - dodaje.

Awans otrzymał inspektor Dariusz Chmielowiec, komendant powiatowy policji w Sandomierzu. Teraz będzie zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie. Na stanowisku zastąpi go inspektor Ryszard Komański, dotychczasowy szef policji w Opatowie. Tam z kolei komendantem zostanie obecny zastępca komendanta starachowickiej jednostki, młodszy inspektor Dariusz Furtak.

Na emeryturę przechodzi inspektor Piotr Wrześniewski, dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Kazimierzy Wielkiej. Jego miejsce zajmie dotychczasowy szef policji w Busku-Zdroju inspektor Jakub Kosin. W związku z tym, tą komendą pokieruje nadkomisarz Marcin Chatys, który dotychczas zastępował Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach.

adv adv
Wiadomości
Reklama