Nauczyciele szkolą się w sieci

Data publikacji: 29.04.2020 16:39
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Jacek Wołowiec - dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Na zdjęciu: Jacek Wołowiec - dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli przenosi swoje szkolenia do Internetu. Przykładem jest prowadzony właśnie kurs języka angielskiego.

Jak tłumaczy Jacek Wołowiec, dyrektor Centrum, epidemia koronawirusa wymusiła szkolenia zdalne.

- To kurs kwalifikacyjny języka angielskiego dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Ten kurs rozpoczął się jako stacjonarny, ale w obecnej sytuacji musieliśmy go dostosować - informuje Jacek Wołowiec.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej muszą taki kurs ukończyć, jeżeli chcą mieć uprawnienia do prowadzenia zajęć w języku angielskim.

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli tuż po wprowadzeniu nauki zdalnej przygotowało materiały instruktażowe dla szkół, które pokazywały jak efektywnie uczyć w sieci. Teraz samo wykorzystuje te metody do szkolenia nauczycieli.

- Uczestnicy kursów mają pracować na platformie e-learningowej, poza tym będą dla nich organizowane webinaria. Myślę, że taka forma szkoleń powoli sprawdza się - uważa Jacek Wołowiec.

Jego zdaniem zarówno prowadzący, jak i nauczyciele nabierają doświadczenia w nauce prowadzonej na odległość.

- To zmierza do tego, że jakość prowadzonych przez nas kursów w sieci będzie taka sama jak szkoleń stacjonarnych, które prowadziliśmy przed epidemią - twierdzi dyrektor ŚCDN.

Reklama