Radni zdecydowali. Rodzice zwolnieni z opłat za żłobek

Data publikacji: 29.04.2020 20:41
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Radni Sandomierza zgodzili się na zwolnienie rodziców z opłat za żłobek samorządowy. Uchwałę w tej sprawę podjęto na zdalnej sesji. Chodzi o rodziców, którzy mają zapisane dzieci do żłobka przy Przedszkolu nr 5.

Z powodu epidemii zarówno żłobek, jak i przedszkole są zamknięte, natomiast stała opłata wynosi 300 zł miesięcznie plus dzienna stawka żywieniowa - 6 zł na dziecko.

Jak powiedziała radna Agnieszka Frańczak-Szczepanek z miejskiej komisji oświaty, podjęcie uchwały było potrzebne, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Konieczna była do tego uchwała rady miasta. Radna dodała, że zwolnienie z opłat dotyczy jednego żłobka samorządowego, ponieważ w drugim, funkcjonującym przy Przedszkolu nr 6 rodzice nie ponoszą żadnych kosztów. Jest tak dlatego, że żłobek powstał przy udziale unijnych pieniędzy i w czasie trwania projektu, czyli przez 5 lat w tej placówce nie będą pobierane żadne opłaty od rodziców.

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego, żłobki mogą wznowić działalność od 6 maja. Jednak ostateczną decyzję odnośnie terminu otwarcia dla każdego żłobka ma podjąć organ prowadzący. Władze Sandomierza najprawdopodobniej poinformują o tych datach w czwartek, 30 kwietnia.

Reklama