Sezon grzewczy się kończy, ale kaloryfery nie wszędzie będą zimne

Data publikacji: 30.04.2020 10:49
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W Kielcach kończy się sezon grzewczy. Dzisiaj kaloryfery będą zimne na Sadach oraz na terenie Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Od jutra nie będą ogrzewane wszystkie północne osiedla, czyli Osiedle Świętokrzyskie, Słoneczne Wzgórze, Na Stoku, Uroczysko I i II oraz Bocianek.

Nie wszystkie jednak spółdzielnie zdecydowały się na zakończenie sezonu. Ciepło będzie wciąż dostarczane na osiedla Spółdzielni Domator, Czarnockiego i do wspólnot zarządzanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej. Wstępnie o tydzień przedłużone będą dostawy ciepła dla spółdzielni Pionier, w skład której wchodzą osiedle Barwinek oraz ulice Ściegiennego i Kochanowskiego. Powodem jest zbliżające się ochłodzenie.

Jak mówi Anna Niedzielska, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, niektóre osiedla chcą uniknąć sytuacji z ubiegłego roku, gdzie po zakończeniu sezonu nastąpiło nagłe ochłodzenie i piece trzeba było ponownie uruchamiać.

Mieszkańcy nie muszą regulować kaloryferów. Rzecznik MPEC przypomina, że system automatycznie wyłączy dostawy ciepła, gdy temperatura na zewnątrz przekroczy 12 stopni, a uruchamia się ponownie, gdy temperatura spadnie, np. w nocy.

Reklama