Przyłbice i maseczki od więźniów dla szpitala

Data publikacji: 30.04.2020 12:43
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.04.2020. Kielce. Przekazanie przyłbic i maseczek dla WSZ w Kielcach

30.04.2020. Kielce. Przekazanie przyłbic i maseczek dla WSZ w Kielcach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

700 przyłbic i 250 maseczek trafiło dziś do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Przygotowali je osadzeni z Aresztu Śledczego w Kielcach, a w organizacji akcji pomogli przedstawiciele ruchu Kielce Szyją Maski Dla Medyków oraz harcerze.

Major Michał Głowacki, rzecznik prasowy dyrektora aresztu informuje, że w pracach wzięli udział jedynie ci osadzeni, którzy dobrowolnie się do tego zgłosili. Łącznie było ich 11. - Praca i zajęcia terapeutyczne to jedne z najważniejszych elementów resocjalizacji - dodaje.

Dyrektor szpitala Bartosz Stemplewski wyraził wdzięczność za ten dar. - Większość rzeczy, których używamy jest jednorazowa, a pacjentów z podejrzeniem koronawirusa lub stwierdzoną chorobą jest niemało. Stosujemy wszelkie środki zabezpieczenia, w związku z czym zużywamy sporo materiałów - dodaje.

Podharcmistrz Marcin Jedliński, koordynator Anty Covid Team Kielce informuje, że gdy służba więzienna dała znać, że są zainteresowani podjęciem takich działań, postanowili zareagować i dowieść potrzebne materiały. - Dzięki wspólnym działaniom wielu osób pomogliśmy lekarzom - dodaje.

Nad akcją czuwała Katarzyna Wypych, koordynatorka akcji Kielce Szyją Maski Dla Medyków. - Materiał potrzebny do wykonania przekazanych dziś rzeczy, pochodzi z jednej z hurtowni oraz od darczyńców. To ważne, aby w takich chwilach wspólne działać - powiedziała.

Reklama