Pogotowie zawiadamia prokuraturę ws. śmierci pacjentki

Data publikacji: 30.04.2020 14:45
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Sprawa lekarki z ostrowieckiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego trafiła do prokuratury. Zawiadomienie w sprawie możliwych nieprawidłowości związanych z podejmowanymi przez nią działaniami złożyli przedstawiciele Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa i Transportu Sanitarnego.

Chodzi o sprawę 91-letniej kobiety, która zmarła w poniedziałek w izolatorium ostrowieckiego szpitala. Pacjentkę z problemami kardiologicznymi w piątek przywiozła do szpitala karetka pogotowia. Ratownicy starli się z lekarką z SOR, która odmówiła przyjęcia chorej kobiety. Pacjentka trafiła do izby przyjęć po trzygodzinnym oczekiwaniu w karetce i interwencji policji.

Dyrektor świętokrzyskiego pogotowia Marta Solnica informuje, że zawiadomienie, które dziś zostało złożone, dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa przez lekarza z ostrowieckiej lecznicy.

- Dodatkowo w zawiadomieniu jest mowa o ustawie o państwowym ratownictwie medycznym, która nakłada obowiązek prawny przyjęcia pacjenta w stanie zagrożenia życia oraz zagrożenia zdrowotnego przez lekarza szpitalnego oddziału ratunkowego - wyjaśnia.

Zawiadomienie zostało złożone do Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Reklama