Wolontariusze cały czas okazują duże serce. Jednak im też potrzebna jest pomoc

Data publikacji: 30.04.2020 17:52
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Archiwum PCK

Polski Czerwony Krzyż w Sandomierzu prowadzi zbiórkę żywności oraz środków czystości dla seniorów, którzy z powodu epidemii przebywają w swoich domach. Wolontariusze PCK, którzy świadczą dla nich pomoc zauważyli, że w wielu przypadkach ludzi nie stać na zrobienie niezbędnych zakupów.

Jak powiedziała Urszula Gryndzia z Zarządu Rejonowego PCK w Sandomierzu, podczas dość częstych kontaktów z osobami starszymi stwierdzono, że niektórzy żyją bardzo skromnie, brakuje im pieniędzy na wiele rzeczy, dlatego wsparcie dla nich jest niezbędne.

Osoby chcące przekazać dary dla seniorów, mogą to zrobić przynosząc je do siedziby PCK w Sandomierzu przy ulicy Mariackiej. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 15.

Podczas epidemii zakupy dla seniorów, przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sandomierzu robią pracownicy PCK i wolontariusze z Grupy Ratownictwa.

- Kończą się im środki ochrony osobistej, niezbędne do społecznej pracy w sytuacji zagrożenia koronawirusem. Potrzebują jednorazowych rękawiczek, profesjonalnych maseczek, przyłbic, płynów do dezynfekcji ambulansu, gogli i kombinezonów - powiedziała Urszula Gryndzia.

Główny trzon wolontariuszy PCK stanowią członkowie Grupy Ratownictwa, jest to 15 osób.

Reklama