Sielpia przygotowuje się do sezonu letniego

Data publikacji: 03.05.2020 08:37
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.05.2020. Zalew w Sielpi

03.05.2020. Zalew w Sielpi
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Sielpia mimo trwającej epidemii przygotowuje się do sezonu turystycznego. W połowie przyszłego tygodnia akwen zostanie napełniony wodą. Zalew przechodzi rewitalizację. Dotychczas odmulono i pogłębiono zbiornik, wymieniony został również piasek na dnie i na plażach.

Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich informuje, że napełnianie zalewu może potrwać dłużej niż w ubiegłym roku ze względu na niski poziom wody w rzece Czarna Konecka. W ubiegłym roku prace rewitalizacyjne zostały wstrzymane i zbiornik napełniono, aby nie stracić sezonu turystycznego. Po jego zakończeniu woda została ponownie spuszczona.

Burmistrz dodaje, że przed rozpoczęciem sezonu wykonawca ma wybudować pomost w północnej części zalewu, który umożliwi wejście z lasu na plażę.

- Od 15 maja mają być budowane pomosty, które będą się wcinać w zalew od strony północnej. Powstanie też kładka umożliwiająca łatwe wejście na plażę od strony lasu - mówi Krzysztof Obratański.

Prace na tym etapie mają potrwać do końca czerwca. Wykonawca zapowiada, że nie powinno być opóźnienia. W przyszłym roku planowane są kolejne prace w Sielpi, które obejmą obszar „Natury 2000”. W planach jest m.in. powiększenie powierzchni akwenu o 20 hektarów.

03.05.2020. Zalew w SielpiFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Podobne wiadomości
Reklama