Niespokojny weekend na drogach

Data publikacji: 04.05.2020 10:38
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

9 wypadków, w których 12 osób zostało rannych - tak wyglądają policyjne statystyki po „długim weekendzie majowym” na świętokrzyskich drogach.

- W porównaniu do poprzedniego roku nastąpiła poprawa bezpieczeństwa - zauważa komisarz Artur Putowski, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach.

Dla porównania, w 2019 roku, w tym samym czasie doszło do 13 wypadków, w których rannych zostało 16 osób. Komisarz Artur Putowski zauważa, że jednym z powodów poprawy bezpieczeństwa może być fakt, iż w ostatni weekend natężenie ruchu na drogach w regionie było zdecydowanie mniejsze.

- Nasze działania wpisywały się w charakter obecnej sytuacji związanej ze stanem epidemii. Sprawdzaliśmy czy kierujący oraz pasażerowie stosują się do obowiązku zakrywania twarzy. Tutaj większych uwagach nie mieliśmy - zaznacza.

Przypomnijmy, obecnie należy mieć założone maseczki w pojeździe, gdy jedziemy z osobą, z którą wspólnie nie zamieszkujemy.

Porównując do poprzedniego roku, w „majowy weekend” spadła także liczba pijanych kierowców z 73 do 44.

- Wolelibyśmy nikogo nietrzeźwego nie zatrzymać - przyznaje komisarz Artur Putowski.

- Każda porcja alkoholu wydłuża czas reakcji, pogarsza koncentrację i powoduje zaburzenia wzroku oraz ograniczenie pola widzenia, błędną ocenę odległości i szybkości - przestrzega policjant.

Funkcjonariusze w czasie kontroli zwracali uwagę także na to czy wszyscy kierowcy mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy prawidłowo są przewożone dzieci.

Tagi do tego wpisu
Reklama