Wiadukt w Kielcach na Olszewskiego ukończą przed czasem

Data publikacji: 04.05.2020 14:40 / Data aktualizacji: 04.05.2020 14:40
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.05.2020 Kielce. Budowa wiaduktu w ciągu ulicy Olszewskiego

04.05.2020 Kielce. Budowa wiaduktu w ciągu ulicy Olszewskiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wiadukt nad torami, przedłużający ulicę Olszewskiego w Kielcach może być udostępniony kierowcom w wakacje. Wykonawca inwestycji wyprzeda harmonogram o 30 procent.

Jak informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, prace na tej inwestycji są w zasadzie na finiszu. Ułożona jest ostatnia, ścieralna warstwa asfaltu, gotowe są chodniki i drogi rowerowe. Do wykonania pozostał jeszcze m. in. montaż barier.

- Wykonawca prowadzi też prace nad aranżacją zieleni. Oprócz tego montowane będą słupy oświetlenia ulicznego. Można więc powiedzieć, że inwestycja jest w końcowej fazie – mówi rzecznik.

Aby samochody mogły wjechać na wiadukt potrzebne jest pozwolenie na użytkowanie. MZD liczy na to, że mimo obecnej sytuacji epidemicznej uda się ją uzyskać w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Przedłużona ulica Olszewskiego w Kielcach połączy się z ulicami Zagnańską i Witosa, które są obecnie przebudowywane. To część projektu mającego usprawnić dojazd m.in. do Kieleckiego Parku Technologicznego oraz znajdujących się tam firm.

Planowy termin oddania inwestycji to październik tego roku. Przebudowa i przedłużenie ulicy Olszewskiego w Kielcach pochłonie 39 mln zł, z czego 85 procent to unijne dotacje.

Reklama