W Skarżysku znów przyjmują krew

Data publikacji: 04.05.2020 12:04
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Skarżysku-Kamiennej, przy ulicy Szpitalnej 1 od dziś ponownie został otwarty punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Placówka na honorowych dawców czekać będzie od poniedziałku do piątku od godziny 7.00 do 12.00, informuje Jerzy Stalmasiński, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

- Powodem naszej decyzji jest fakt, że stan zagrożenia epidemicznego w Skarżysku-Kamiennej powoli się normuje i wygasza. Wznawiamy również nasze wyjazdy krwiobusem w teren, ponieważ brakuje nam kilku grup krwi. Obecnie największe zapotrzebowanie jest na grupy minusowe, mówi Jerzy Stalmasiński.

Jak dodaje, z powodu epidemii koronawirusa, w dalszym ciągu w punktach poboru krwi obowiązują dodatkowe obostrzenia.

- Każdy dawca, oprócz dotychczasowej ankiety, wypełnia jeszcze dodatkowy kwestionariusz. Ponadto ma mierzoną temperaturę ciała. Dopiero gdy osoba, która pozytywnie przejdzie tę selekcję może oddać krew i jej składniki - wyjaśnia Jerzy Stalmasiński.

Krew oddawać można w głównej siedzibie centrum przy ulicy Jagiellońskiej 66 w Kielcach, a także w punktach terenowych w Końskich przy ulicy Gimnazjalnej 41b i Sandomierzu przy ulicy Schinzla 13.

Reklama