Młodzi szczypiorniści! Od dzisiaj nabór do SMS ZPRP w Kielcach

Data publikacji: 04.05.2020 13:36
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Kielcach, Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP, Gimnazjum dla Dorosłych

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Kielcach, Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP, Gimnazjum dla Dorosłych "Edukator", Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, Policealna Szkoła Zawodowa "Edukator"
Kielce. 07.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W poniedziałek rozpoczął się nabór do Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Kielcach.

- Klasa szczypiornistów będzie liczyła maksymalnie 18 chłopców. O przyjęciach zadecydują egzaminy. Z powodu pandemii koronawirusa nie znamy jeszcze ich dokładnego terminu, ale planujemy, że przeprowadzimy je na przełomie czerwca i lipca – wyjaśnia Radosław Wasiak. – Sprawdzimy motorykę, szybkość, sprawność ruchową nóg i rąk, grę w małych i większych zespołach. Postawimy na najlepszych, bo naszą dewizą jest „jakość, a nie ilość” – zapewnia dyrektor placówki.

Oprócz poszerzonego programu sportowego uczniowie będą mieli do zrealizowania podstawę programową z liceum. Do ich dyspozycji oddaje się dwie profesjonalne hale sportowe z zapleczem i internat. Otrzymują również opiekę medyczną, cały sprzęt do gry i treningu oraz bardzo doświadczoną kadrę nauczycielską. Zajęcia prowadzą, między innymi, medaliści mistrzostw świata Sławomir Szmal i Mariusz Jurasik.

Pierwszy zespół SMS ZPRP gra w I lidze, a dwa drugie w II.

Szczegóły naboru do kieleckiej SMS ZPRP znajdą państwo na stronie szkoły. 

Reklama