WOT rozdaje żywność w gminie Brody

Data publikacji: 05.05.2020 12:36
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.05.2020. Brody. WOT pomaga rozdawać żywność

05.05.2020. Brody. WOT pomaga rozdawać żywność
Fot. 10. ŚBWOT

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają w gminie Brody rozdawać żywność dla potrzebujących. To kolejna taka akcja świętokrzyskich terytorialsów.

Produkty spożywcze trafią do 700 mieszkańców gminy. To osoby wytypowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - mówi Marzena Miliczek ze Stowarzyszenia Azyl, które rozdysponowuje żywność.

- W wielu przypadkach paczki trzeba zawieźć potrzebującym do domu, dlatego przestrzegamy rygorystycznie zasady bezpieczeństwa. Mamy maski i rękawiczki, aby chronić mieszkańców. Z ich reakcji widać, że cieszą się z pomocy - podkreślają szeregowi: Katarzyna Gawrońska i Patryk Piasek.

05.05.2020. Brody. WOT pomaga rozdawać żywnośćFot. 10 ŚBWOT

Podporucznik Sławomir Chichłowski informuje, że w Brodach przez trzy dni pracuje sześciu żołnierzy. Do ich zadań należy przenoszenie paczek z żywnością, rozdzielanie ich oraz dowożenie pod wskazany adres. - To wypełnienie zadań żołnierzy obrony terytorialnej - dodaje.

Produkty pochodzą ze Świętokrzyskiego Banku Żywności w Ostrowcu. Do potrzebujących trafił m.in. cukier, olej, powidła, ryż, makaron czy koncentrat pomidorowy.

Stowarzyszenie Profilaktyczno-Społeczne Azyl prowadzi w Brodach także porady psychologa, wspiera GOPS w opiece nad ubogimi, włącza się w akcje edukacyjne i profilaktyczne.

Reklama