Powrót na boiska Ekstraklasy zgodnie z planem

Data publikacji: 05.05.2020 13:29
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
04.05.2020. Kielce. Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy Korony Kielce przeszli testy na COVID-19

04.05.2020. Kielce. Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy Korony Kielce przeszli testy na COVID-19
Fot. Korona Kielce

– System badań medycznych, który wprowadziliśmy, zdaje egzamin. Spełniły się nasze przewidywania, zgodnie z którymi przechodzimy do kolejnego etapu testów – powiedział prof. Krzysztof Pawlaczyk, członek komisji medycznej PZPN i ekspert Ekstraklasy S.A., cytowany przez oficjalną stronę spółki prowadzącej rozgrywki.

– Wytypowaliśmy zawodników, którzy przejdą pogłębione badania. Ich wyniki powinniśmy poznać w ciągu 24, najdalej 48 godzin. To, że wysyłamy kogoś na badania pogłębione, nie oznacza, że był lub jest chory. Chcemy mieć pewność, że wszyscy zawodnicy i pracownicy klubów, których przebadaliśmy, są zdrowi. To jest najważniejsze – dodał prof. Krzysztof Pawlaczyk.

Zgodnie z ustaloną procedurą w dniu 4 maja 2020 zostało przebadanych 800 osób ze wszystkich klubów Ekstraklasy, w tym zawodnicy, sztaby szkoleniowe oraz osoby wskazane przez kluby.

– Postanowiliśmy, że do czasu zakończenia testów zawodnicy będą trenować indywidualnie. Powrót do zajęć grupowych może nastąpić po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji – stwierdził dr Jacek Jaroszewski, przewodniczący Komisji Medycznej PZPN.

– W dalszych działaniach prowadzących do powrotu rozgrywek będziemy nadal konsekwentnie przestrzegać rekomendacji Komisji Medycznej. Dziękuję PZPN, który sfinansował testy przed rozgrywkami. Ich kolejna tura będzie mieć miejsce jeszcze przed startem ligi – powiedział prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

Zgodnie z założonym planem rozgrywki PKO Ekstraklasy mają zostać wznowione 29 maja. Mecze rundy zasadniczej będą rozgrywane zgodnie z dotychczasowym układem spotkań. Korona Kielce pierwsze spotkanie rozegra 1 czerwca w Płocku z Wisłą.

Reklama