Dotychczasowy termin naboru do szkół średnich anulowany

Data publikacji: 05.05.2020 15:25
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach. Elektryk

Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach. Elektryk
Kielce. 01.07.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty anuluje terminy rekrutacji do szkół średnich. Kierujący urzędem Kazimierz Mądzik tłumaczy, że dotychczasowych nie da się utrzymać z powodu epidemii koronawirusa.

- Kuratorium ogłasza przebieg rekrutacji w oparciu o kalendarz roku szkolnego i wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej. W tym roku po raz pierwszy miało być tak, że wszystkie kuratoria w Polsce ustalają taki sam termin naboru i pewnie to utrzymamy. W ubiegłych latach terminy rekrutacji różniły się w zależności od województwa - mówi Kazimierz Mądzik.

Tegoroczny nabór do szkół średnich oficjalnie miał rozpocząć się 11 maja, a jego wyniki młodzi ludzie mieli poznać 13 lipca. Kurator tłumaczy, że z powodu przesunięcia terminu egzaminu ósmoklasisty na czerwiec, utrzymanie terminów było niemożliwe.

Jednocześnie Kazimierz Mądzik zapewnia, że wkrótce zostanie ogłoszony nowy terminarz rekrutacji, a absolwenci szkół średnich nie muszą się martwić, że na przykład nie zdążą donieść dokumentów.

- Na pewno nie będzie tak, że z powodu zmiany terminu naboru, ktoś będzie miał problem z dostaniem się do szkoły. Jak mówiłem, ma to tylko związek z przesunięciem egzaminu ósmoklasisty, a nową rekrutację będziemy chcieli tak zorganizować, żeby zamknęła się w wakacje - twierdzi Kazimierz Mądzik.

Jak podkreśla kurator, MEN od jakiegoś czasu pracuje nad nowym terminarzem naboru. Powinien on być podany do publicznej wiadomości w najbliższych dniach.

Reklama