Kanalizacja już gotowa. Można przyłączać domy

Data publikacji: 06.05.2020 15:02
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kanalizacja w Sędziszowie

Kanalizacja w Sędziszowie
Fot. Urząd Miejski Sędziszów

Gmina Sędziszów zakończyła kolejny etap budowy kanalizacji, która częściowo obejmie miejscowości Tarnawa i Szałas oraz ulice Batalionów Chłopskich, Gródek, Bąkowską, Partyzantów, Polną, Jędrzejowską, Cichą i Nagłowicką w Sędziszowie.

Burmistrz Wacław Szarek apeluje do mieszkańców, by przyłączali swoje nieruchomości do sieci. Inwestycja została dofinansowana z dotacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a warunkiem udzielenia dotacji było uzyskanie tzw. efektu ekologicznego, czyli podłączenia się mieszkańców do kanalizacji.

Chętni muszą złożyć do Zakładu Usług Komunalnych wniosek o wydanie technicznych warunków przyłączenia. Po ich otrzymaniu można rozpocząć prace.

Obecnie Sędziszów jest skanalizowany w ponad 90 procentach, natomiast w całej gminie dostęp do sieci ma prawie 50 procent gospodarstw.

- Dziś bez kanalizacji trudno sobie wyobrazić życie miast i miasteczek oraz terenów wiejskich, gdzie jest duża gęstość mieszkańców. Chodzi zarówno o ochronę środowiska, jak i wygodę mieszkańców - podkreśla burmistrz.

Oczyszczalnia ścieków w SędziszowieFot. Urząd Miejski Sędziszów

W Sędziszowie dobiega końca również budowa nowoczesnej oczyszczalni ścieków. Inwestycja powinna być zakończona do lipca.

Reklama