Złodziej złapany na gorącym uczynku. Do kradzieży się nie przyznał

Data publikacji: 06.05.2020 15:09
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Elektronarzędzia, które skradziono z prywatnej posesji w Skarżysku

Elektronarzędzia, które skradziono z prywatnej posesji w Skarżysku
Fot. KPP Skarżysko-Kamienna

Suchedniowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który próbował dokonać włamania i kradzieży w jednej z firm w gminie Łączna.

Szybko wyszło na jaw, że stoi on także za dwoma podobnymi czynami, których dopuścił się w majowy długi weekend.

W niedzielne popołudnie właściciel ciężarówki zaparkowanej w firmie transportowej w gminie Łączna ujął na gorącym sprawcę usiłowania kradzieży paliwa ze zbiornika auta. Kompan włamywacza zbiegł. Okazało się także, że rabusie usiłowali ukraść zbiornik na paliwo typu mauser warty około 1 000 zł. Na miejsce przyjechali suchedniowscy policjanci, którzy zatrzymali dobrze znanego im 31-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej.

Mężczyzna notowany był w przeszłości m.in. za kradzieże z włamaniem. W ostatnich dniach skarżyscy stróże prawa odnotowali w powiecie także kilka podobnych przestępstw. Śledczy ustalili, że zatrzymany ma związek z kradzieżą narzędzi i elektronarzędzi wartych ponad 2 000 złotych z prywatnej posesji w Skarżysku-Kamiennej oraz stoi za kradzieżą z włamaniem do garażu w tym samym mieście, skąd skradziono elektronarzędzia o wartości przekraczającej 5 000 zł. Część utraconego mienia została odzyskana.

Wczoraj zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. kradzieży i  kradzieży z włamaniem, do których się nie przyznał. Następnie stanął przed obliczem prokuratora i sądu. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące.

Reklama