W Ostrowcu działa biblioteka i orliki

Data publikacji: 06.05.2020 15:32
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ostrowiecki Browar Kultury

Ostrowiecki Browar Kultury
Ostrowiec Św.. 18.07.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Spośród wszystkich miejskich instytucji kulturalnych w Ostrowcu Św., na razie tylko biblioteka publiczna wznowiła działalność. Nadal zamknięte są podwoje Miejskiego Centrum Kultury, Biura Wystaw Artystycznych i kina Etiuda.

Miejska Biblioteka Publiczna bardzo ostrożnie podeszła do otwarcia swoich placówek. Jak informuje dyrektor Elżbieta Pomiankiewicz, filie rozlokowane w mieście na razie nie będą czynne. Od wtorku można jednak korzystać z głównej siedziby w Ostrowieckim Browarze Kultury.

- Można tam oddawać książki ze wszystkich filii bibliotecznych. Czytelnicy samodzielnie dokonują zwrotów w wyznaczonym miejscu, a książki zwrócone trafiają na 14-dniową kwarantannę - informuje Elżbieta Pomiankiewicz.

Także wypożyczenie książki odbywa się na nowych zasadach. Są osoby, którym to nie odpowiada, ale Elżbieta Pomiankiewicz informuje, że biblioteka musiała wprowadzić obostrzenia dla jak największego bezpieczeństwa.

- Niestety, ale czytelnicy nie mogą zamówić i dostać książki od ręki, przy ladzie. Prosimy, aby rezerwacji dokonywali telefonicznie, poprzez katalog online lub pisząc do nas maile - mówi Elżbieta Pomiankiewicz i dodaje, że od wtorku telefony w bibliotece się urywają.

Bibliotekarki umawiają wszystkich na konkretne godziny, aby uniknąć kolejek. Czytelnicy proszeni są o to, aby przychodzić w maseczkach i rękawiczkach, dostępne są też środki do dezynfekcji. Pracownicy także są chronieni, stanowiska oddzielone są pleksą.

Od dziś mieszkańcy Ostrowca mogą korzystać z orlików, a od czwartku będzie dostępna rehabilitacja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Reklama