Następne miejscowości w gminie Kije będą skanalizowane

Data publikacji: 06.05.2020 16:58
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Urząd Miasta Sandomierza

Kolejni mieszkańcy gminy Kije zyskają dostęp do sieci kanalizacyjnej. Na realizację zadania samorząd otrzymał 2 mln zł unijnej dotacji.

Jak informuje Tomasz Socha, wójt gminy Kije, wkrótce rozstrzygnięty zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zaprojektuje i zbuduje sieć kanalizacyjną w miejscowościach Rębów i Borczyn.  Wpłynęło 14 ofert.

- Najkorzystniejsza oferta opiewa na kwotę blisko 3,4 mln zł. W najbliższym czasie podpiszemy umowę na realizację zadania. Planowany termin zakończania inwestycji to rok 2022. Do sieci kanalizacyjnej zostanie podłączonych 77 gospodarstw domowych - wymienia.

Gmina jest też w końcowym etapie projektowania sieci kanalizacyjnej dla mieszkańców Kliszowa i Woli Żydowskiej. Wójt zapowiada, że w czerwcu gmina ogłosi przetarg na jej budowę.

- Mam nadzieję, że wirus nie pokrzyżuje nam planów i do końca kadencji uda nam się wykonać sieć kanalizacyjną w czterech miejscowościach. Wtedy zostaną jeszcze trzy miejscowości, które w przyszłości trzeba będzie skanalizować - dodaje.

Obecnie na 20 sołectw w gminie Kije, 7 nie ma możliwości przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej.

Reklama