Burmistrz Sandomierza zwalnia z powodu oszczędności

Data publikacji: 07.05.2020 10:39
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sandomierz. Urząd miasta

Sandomierz. Urząd miasta
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dwóch urzędników zostało odwołanych ze stanowisk kierowniczych w sandomierskim ratuszu. Burmistrz rozwiązał umowy z naczelnikiem wydziału nadzoru komunalnego - Jackiem Kuligą oraz komendantem straży miejskiej - Arkadiuszem Strugałą.

Burmistrz Marcin Marzec tłumaczy te decyzje oszczędnościami, które są konieczne ze względu epidemię koronawirusa i zmniejszone wpływy do budżetu.

Zarówno komendant, jak i naczelnik pracowali w urzędzie, pobierając jednocześnie wojskowe emerytury. Zgodzili się odejść z pracy za porozumieniem stron. Ani do straży miejskiej, ani do wydziału nadzoru komunalnego w ich miejsce nie będą przyjęte nowe osoby, a kierownicze stanowiska zostały powierzone pracownikom, pełniącym dotychczas niższe funkcje.

- Staramy się sobie poradzić tymi zasobami, jakie mamy. Uważam, że decyzje pana naczelnika i pana komendanta, to przykład postawy obywatelskiej, pełnej zrozumienia dla sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy z powodu epidemii - stwierdził burmistrz.

Nowym komendantem straży miejskiej został jeden z dotychczasowych funkcjonariuszy - Adam Piskor, natomiast naczelnikiem wydziału nadzoru komunalnego - Andżelika Kędzierska, która wcześniej była zastępcą naczelnika w tym wydziale.

Rozmowy dotyczące odejścia z pacy za porozumieniem stron Marcin Marzec prowadzi także z innymi urzędnikami. Chodzi o osoby, które w tym roku nabędą prawa emerytalne. To w sumie około 10 osób.

Reklama