Terytorialsi i „Centrum Ostra Brama" wspólnie pomagają skarżyskim seniorom

Data publikacji: 07.05.2020 10:41
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej

Skarżyscy seniorzy mogą liczyć na gorące, bezpłatne posiłki. Przygotowywane są przez „Centrum Ostra Brama", a dostarczają je świętokrzyscy terytorialsi.

- W czasie zagrożenia pandemią COVID-19 zrodziła się inicjatywa pomocy dla osób starszych, którzy ograniczają wyjścia z domu w obawie przed zakażeniem - informuje kustosz skarżyskiego sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, ksiądz Jerzy Karbownik.

Środki finansowe na przygotowanie obiadów pochodzą od ofiarodawców oraz z dotacji, jakie przekazała firma MESKO.

- Początkowo żywność była rozwożona przez wolontariuszy. Od 1 maja, od poniedziałku do soboty, żołnierze WOT oraz podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej dostarczają żywność do 56 skarżyskich mieszkańców - informuje rzecznik świętokrzyskich terytorialsów Daniel Woś.

- Codziennie do walki z COVID-19 zaangażowanych jest ponad 400 żołnierzy. Nasze działania prowadzone są w formie wspierania wojewodów, samorządów, instytucji pomocowych oraz bezpośredniej pomocy potrzebującym - powiedział.

To elementy prowadzonej od połowy marca pierwszej w historii ogólnopolskiej operacji przeciwkryzysowej pod kryptonimem „Odporna Wiosna”. W całym kraju w bezpośrednie działania zaangażowanych jest ponad 4 tys. żołnierzy, w tym podchorążowie Akademii Wojskowych.

Reklama