Kieleckie hospicjum prosi o wsparcie

Data publikacji: 07.05.2020 10:51
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Hospicjum na Czarnowie

Kielce. Hospicjum na Czarnowie
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Caritas Diecezji Kieleckiej zamierza zakupić dezynfektor, czyli dozownik do bezdotykowego mycia rąk. Sprzęt trafi do stacjonarnego hospicjum na osiedlu Czarnów w Kielcach.

Jak informuje Anita Grzesik, koordynator wolontariatu w tej placówce, od początku epidemii koronawirusa w hospicjum stosowane są wszelkie środki ostrożności.

- Na co dzień personel przed wejściem do budynku ma obowiązek dezynfekcji rąk, posługujemy się też ochronnymi maseczkami, fartuchami i przyłbicami. Staramy się jak najlepiej chronić zdrowie naszego personelu i pacjentów, którzy często balansują na granicy życia i śmierci. Chcemy też zakupić dozownik do bezdotykowego mycia rąk, dlatego, gdyby chciał nas w tym wesprzeć będziemy bardzo wdzięczni - mówi Anita Grzesik.

Jak przypomina, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w hospicjum obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin.

- Sytuacja jest trudna i myślę, że w tym miejscu teraz obecny jest większy smutek, ponieważ w placówce nie mogą się pojawić ani wolontariusze ani rodzina naszych podopiecznych. Jesteśmy odizolowani od świata. Myślę, że to czas także trudny dla rodzin, których bliscy przebywają w hospicjum. Jednym wsparciem dla naszych chorych jest teraz personel medyczny i psycholog - dodała Anita Grzesik.

Osoby, które chciałyby wesprzeć hospicjum w zakupie dezynfektora lub innych środków higienicznych proszone są o kontakt z placówką pod numerem telefonu 41 345 80 81.

Reklama