Targi Kielce wracają do gry. Pierwsza impreza w przyszły weekend

Data publikacji: 07.05.2020 11:58
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.04.2018 Kielce. Targi „Ogród i Ty”

20.04.2018 Kielce. Targi „Ogród i Ty”
Kielce. 20.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Targi Kielce powoli wybudzają się z letargu spowodowanego koronawirusem. Za tydzień odbędzie się pierwsza po długiej przerwie impreza wystawiennicza - kiermasz ogrodniczy.

Jak mówi Michalina Zapała-Drzazgowska z Targów Kielce, pomysł spotkał się z zainteresowaniem wystawców i producentów roślin nie tylko z regionu.

- Na ten moment udział potwierdziło 20 wystawców. Jednak cały czas spływają do nas kolejne formularze. Choć początkowo myśleliśmy, że będzie to kiermasz regionalny, to zgłaszają się do nas firmy z całej Polski – mówi.

Targi Kielce zapewniają, że przestrzenie wystawiennicze będą odpowiednio zabezpieczone, zgodnie z obostrzeniami dotyczącymi zagrożenia epidemią. Na razie nie wiadomo, w jakiej konkretnie formie odbędzie się kiermasz. Jeśli pogoda dopisze, całość zostanie zorganizowana na zewnątrz. W przypadku załamania pogody, kiermasz przeniesiony zostanie do hal targowych.

W imprezie mają wziąć udział wystawcy specjalizujący się m.in. w uprawie roślin kolekcjonerskich, ale też takich, które są uprawiane w ogródkach warzywnych i kwiatowych. Wystawcy zapowiedzieli tzw. wietrzenie magazynów, co oznacza, że chętni będą mogli zakupić produkty po niższych cenach.

Kiermasz ogrodniczy „Ogród i Ty” w Tarach Kielce zaplanowany jest na 16 maja. Wstęp będzie bezpłatny, ale trzeba będzie zapłacić za parkowanie na wyznaczonych miejscach postoju.

Tagi do tego wpisu
Reklama