Nowe mieszkania socjalne już wkrótce w Chmielniku

Data publikacji: 07.05.2020 14:16
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.05.2020 Chmielnik. Remont budynku socjalnego

07.05.2020 Chmielnik. Remont budynku socjalnego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Lokatorzy wkrótce odbiorą klucze do 10 nowych mieszkań socjalnych w Chmielniku. Dzięki funduszom unijnym dobiega końca przebudowa budynku znajdującego się przy ulicy Mielczarskiego, gdzie osoby potrzebujące znajdą schronienie.

Paweł Wójcik, burmistrz Chmielnika informuje, że mieszkania będą miały różne metraże. W budynku znajdują się lokale m.in. dla jednej osoby oraz wielodzietnej rodziny. O tym kto zamieszka pod nowym adresem zadecyduje społeczna komisja mieszkaniowa.

- Termin oddania mieszkań został ustalony na 30 lipca. Myślę, że w czerwcu będzie weryfikowana lista potencjalnych mieszkańców - dodaje burmistrz.

Dzięki inwestycji, w wyremontowanych pomieszczeniach znajdują się m.in. aneksy kuchenne oraz kabiny prysznicowe.

- Oprócz rachunków za energię elektryczną i gaz, mieszkańcy będą zobowiązani do płacenia czynszu, który jest uchwalany przez radę miasta - zaznacza burmistrz.

Każdorazowo mieszkania socjalne są przydzielane na okres nie dłuższy niż 3 lata. Po tym czasie zapada decyzja czy dane osoby mogą nadal z niego korzystać, czy muszą je opuścić.

Przetarg na przebudowę został ogłoszony w październiku 2019 roku. Pierwsze prace rozpoczęły się jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Remont był możliwy dzięki wsparciu z Unii Europejskiej, z której gmina pozyskała 1,5 mln zł. dofinansowania. Łączny koszt inwestycji to ponad 1,7 mln zł.

Reklama