Czerwona Góra z dodatkowym sprzętem medycznym

Data publikacji: 07.05.2020 16:03
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.04.2020. Szpital w Czerwonej Górze otrzymał nowy sprzęt medyczny. Od lewej: Andrzej Bętkowski - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego,  Youssef Sleiman - dyrektor szpitala, Marek Bogusławski - wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego

07.04.2020. Szpital w Czerwonej Górze otrzymał nowy sprzęt medyczny. Od lewej: Andrzej Bętkowski - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Youssef Sleiman - dyrektor szpitala, Marek Bogusławski - wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Szpital w Czerwonej Górze może już korzystać ze sprzętu, kupionego dzięki finansowemu wsparciu samorządu województwa świętokrzyskiego. Aparatura o wartości prawie 2,5 mln zł trafiła dziś do lecznicy.

W ramach tak zwanej tarczy dla placówek służby zdrowia, szpitale wojewódzkie oraz powiatowe działające w regionie otrzymają wsparcie z funduszy unijnych.

- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny imienia świętego Rafała w Czerwonej Górze kupił z tej puli między innymi respiratory, pompy infuzyjne, aparaty USG, RTG i EKG, kardiomonitory, inhalatory pneumatyczne, a także specjalistyczne łóżka i wózki transportowe - informuje wicemarszałek Marek Bogusławski.

07.04.2020. Szpital w Czerwonej Górze otrzymał nowy sprzęt medyczny. Na zdjęciu: Marek Bogusławski - wicemarszałek Województwa ŚwiętokrzyskiegoFot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

- To wysokospecjalistyczny sprzęt do ratowania zdrowia i życia. Wiemy, że zakażenie koronawirusem może przebiegać bezobjawowo, ale zdarza się też, że choroba ma ciężki przebieg, włączając w to ciężką niewydolność oddechową. Te aparaty w takich sytuacjach są niezwykle potrzebne i ratują ludzkie życie - mówi.

Marszałek Andrzej Bętkowski podkreślił, że władze województwa starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom szpitali prowadzonych przez samorząd, ale też pomagać powiatowym lecznicom.

- Dziś mamy dowód na to, że nasza świętokrzyska tarcza działa. Pomoc kierowaną na walkę z koronawirusem będziemy rozszerzać - zapewnił marszałek.

07.04.2020. Szpital w Czerwonej Górze otrzymał nowy sprzęt medyczny. Na zdjęciu: Andrzej Bętkowski - Marszałek Województwa ŚwiętokrzyskiegoFot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Ogółem w szpitalu w Czerwonej Górze w ramach walki z COVID-19 zaplanowano zakupy sprzętu za prawie 7 mln zł. Inwestycje pozwolą utworzyć dodatkowe 8 stanowisk anestezjologicznych w obecnej sali wybudzeń dla pacjentów z ciężką niewydolnością oddechową.

Szpital w Czerwonej Górze przygotowuje się też do uruchomienia pracowni diagnostyki COVID-19. Obecnie trwają prace budowlane w pomieszczeniach, w których będzie znajdować się pracownia. Lecznica planuje także zakup niezbędnego sprzętu do diagnostyki.

07.04.2020. Szpital w Czerwonej Górze otrzymał nowy sprzęt medycznyFot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Reklama