Podejrzani o rozbój w rękach policji

Data publikacji: 08.05.2020 10:51
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.05.2020. Kielce. Jeden z zatrzymanych podejrzany o usiłowanie rozboju

06.05.2020. Kielce. Jeden z zatrzymanych podejrzany o usiłowanie rozboju
Fot. KMP Kielce

12 lat pozbawienia wolności grozi 20-letniej kobiecie i 21-letniemu mężczyźnie, którzy są podejrzani o usiłowanie rozboju. Para została zatrzymana przez kieleckich policjantów.

Maciej Ślusarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach informuje, że w połowie marca, przed godziną 22.00 do jednego ze sklepów w gminie Morawica wtargnęły dwie osoby z zamaskowanymi twarzami.

- Przedmiotem przypominającym broń palną grozili ekspedientce i zażądali wydania pieniędzy z kasy. Kobieta nie chciała spełnić ich żądania. Napastnicy po chwili wybiegli ze sklepu, po czym wsiedli do samochodu, w którym czekał na nich wspólnik. Cała trójka odjechała z miejsca zdarzenia. Pracownica sklepu o tym fakcie nie poinformowała policjantów - dodaje.

Mimo to, własne ustalenia w tej sprawie poczynili mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. W środę stróże prawa zatrzymali 20-letnią kobietę i 21-letniego mężczyznę. Jak się okazało, to właśnie ta para kielczan wtargnęła do sklepu kilka tygodni wcześniej. Następnego dnia w ręce policjantów wpadł 19-latek z gminy Morawica, który czekał przed sklepem na swoich znajomych w samochodzie. Wszyscy zostali wczoraj doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty usiłowania rozboju. Podejrzani zostali objęci dozorem policji.

Tagi do tego wpisu
Reklama