Żłobki i przedszkola w Kielcach będą otwarte [LISTA PLACÓWEK]

Data publikacji: 08.05.2020 14:03
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kielce otwierają żłobki i przedszkola samorządowe. Prezydent miasta Bogdan Wenta twierdzi, że placówki wznowią działalność od przyszłego tygodnia.

- W dniu 12 maja, czyli w przyszłym tygodniu we wtorek zostaną otwarte wszystkie żłobki i większość przedszkoli. W tych placówkach, które pozostaną zamknięte kontynuowane są prace dostosowujące je do wymogów sanitarnych – informuje Bogdan Wenta.

Co ważne, nie zostanie otwarty żaden oddział zerowy w szkołach podstawowych. Bogdan Wenta tłumaczy to znikomym zainteresowaniem rodziców. Przypomnijmy, że w niektórych miastach, między innymi w Ostrowcu Św. przedszkola i żłobki zostały otwarte już 6 maja. Władze Kielc się wówczas na to nie zdecydowały z obawy o bezpieczeństwo dzieci. Bogdan Wenta informuje, że na decyzję o otwarciu placówek wpłynęły konsultacje z dyrektorami żłobków i przedszkoli.

- Od tygodnia prowadziliśmy działania by wypełnić zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego celem przygotowania placówek na bezpieczne przyjęcie dzieci. Otwieramy te żłobki i przedszkola, których dyrektorzy zgłosili pełną gotowość do pracy. W tych placówkach, gdzie dyrektorzy zgłosili choćby drobne braki, daliśmy sobie czas na ich uzupełnienie – tłumaczy prezydent Kielc.

Zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego mówią o tym, że liczebność grup przedszkolnych i żłobkowych nie może przekraczać 14 dzieci. Każda zabawka powinna być dezynfekowana. Placówki musiały się pozbyć również zabawek, które były trudne do odkażania, na przykład pluszaków. Żłobki i przedszkola wprowadziły też procedury ograniczające do minimum kontakt między rodzicami podczas przyjmowania i odbierania dzieci z placówki.

Pełna lista żłobków i przedszkoli otwieranych w Kielcach:

Żłobki samorządowe - nr 5, 12, 13, 15, 17 oraz "Uśmiech Malucha" na os. Na Stoku
Przedszkola Samorządowe - nr 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 13, 14, 16, 18, 19, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 28, 29, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 40, 43.

Reklama