Ważna ulica prawie gotowa

Data publikacji: 08.05.2020 15:28
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.05.2020 Starachowice. Przebudowa ul. Krańcowej

08.05.2020 Starachowice. Przebudowa ul. Krańcowej
Fot. UM Starachowice

Przebudowa ulicy Krańcowej w Starachowicach wkroczyła w końcowy etap. To oznacza, że już niebawem pojedziemy nową drogą, ale na razie trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

- Inwestycja zakłada wymianę całej infrastruktury technicznej, znajdującej się w kilometrowym pasie drogowym – informuje prezydent Marek Materek.

To oznacza wykonanie nowej nawierzchni drogi, chodników i parkingu na ponad 90 miejsc dla samochodów osobowych i ciężarowych.

- Obecnie od ul. Długiej do pierwszego zakrętu wykonana została pierwsza warstwa asfaltu, ustawiano krawężniki, zamontowano słupy oświetleniowe wraz z oprawami. Usunięto też kolizje teletechniczne. Trwają budowa kanalizacji deszczowej i pozostałe prace ziemne - mówi prezydent.

08.05.2020 Starachowice. Przebudowa ul. KrańcowejFot. UM Starachowice

Od 4 maja obowiązuje czasowa zmiana organizacji ruchu. Zamknięto odcinek ulicy od siedziby firmy Matrans do zakładu Animex. Prace wykonywane są etapami ze względu na konieczność zapewnienia dojazdu do zakładów zlokalizowanych na tym terenie. 

Całkowity koszt inwestycji to ponad 5,7 mln zł. Połowa to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace potrwają do końca sierpnia.

Reklama