Sandomierz otworzy przedszkola i żłobki, ale dopiero za dwa tygodnie

Data publikacji: 08.05.2020 15:36
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Marcin Marzec - burmistrz Sandomierza

Marcin Marzec - burmistrz Sandomierza
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

25 maja wznowią pracę samorządowe przedszkola i żłobki w Sandomierzu. Do wczoraj przyjmowane były oświadczenia od rodziców zainteresowanych wysyłaniem tam swoich pociech.

- Wpłynęło 50 zgłoszeń do przedszkoli i dziesięć do żłobków. Miejsc w obu typach placówek jest 630, dlatego miasto wydłuża termin składania oświadczeń do dnia wznowienia pracy przedszkoli i żłobków, czyli właśnie do 25 maja - zaznacza.

W tym czasie we wszystkich placówkach prowadzone będą prace mające przygotować pomieszczenia do przyjęcia dzieci. To m.in. usuwanie dywanów i wykładzin oraz pluszowych zabawek. Ponadto ten czas wykorzystany będzie na zakup odpowiedniej ilości płynów dezynfekcyjnych i środków ochrony dla nauczycieli i pozostałych pracowników.

Burmistrz Marcin Marzec podkreślił, że ważne jest to, aby rodzice zapoznali się szczegółowo z procedurą przyprowadzania i pobytu dziecka. W pierwszej kolejności do przedszkoli i żłobków zgodnie z wytycznymi ministerstwa przyjmowane będą dzieci rodziców pracujących w służbie zdrowia oraz służbach mundurowych.

Reklama