Zabiegi planowe znów w grafiku Szpitala Kieleckiego

Data publikacji: 09.05.2020 10:50 / Data aktualizacji: 09.05.2020 16:37
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Od dzisiaj Szpital Kielecki wznawia wykonywanie zabiegów planowych. Jak informuje Agnieszka Nawrot, pełnomocnik zarządu szpitala, operacje wykonywane będą pod ścisłym reżimem sanitarnym.

- Personel szpitala będzie się kontaktował z osobami, które miały mieć wykonane zabiegi planowe, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną te zabiegi się nie odbyły. Pacjent, który będzie miał ustaloną datę zabiegu, do szpitala musi się zgłosić dwa dni wcześniej. Wówczas wykonamy mu badania diagnostyczne i badania w kierunku koronawirusa - mówi Agnieszka Nawrot.

Osoby, które miały mieć zabieg w najbliższych dniach muszą się liczyć z tym, że termin tej operacji zostanie przesunięty. Jak dodaje Agnieszka Nawrot, także od dzisiaj w szpitalu przy ulicy Kościuszki w Kielcach wznowione są porody rodzinne.

- Osoba, która chce towarzyszyć przy porodzie musi mieć aktualny wynik pod kątem zakażenia koronawirusa. Takie badanie musi być wykonane najpóźniej siedem dni przed terminem przyjścia do szpitala - dodała Agnieszka Nawrot.

Tymczasem, jak informowaliśmy, w najbliższy poniedziałek jędrzejowski szpital zamierza wznowić przyjęcia planowe pacjentów do placówki. Chodzi m.in. o operacje na chirurgii.

Reklama