Pińczów buduje trasy dla rowerzystów

Data publikacji: 09.05.2020 13:05
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
22.08.2019 / Fot. Daria Pycia / Radio Kielce

Do końca przyszłego roku w Pińczowie powstaną ponad cztery kilometry ścieżek rowerowych. Władze gminy podpisały umowę z wykonawcą na realizację inwestycji w systemie „zaprojektuj wybuduj”. Łącznie na terenie miasta, powstanie sześć nowych, dwukierunkowych ścieżek.

Pierwszy szlak będzie wiódł wzdłuż ulicy Legionistów od skrzyżowania z ulicą Republiki Pińczowskiej do ulicy Targowej, drugi wzdłuż ulicy 3 Maja od parowozowni do granic miasta, trzeci wzdłuż ulicy Republiki Pińczowskiej, a czwarty - wzdłuż ulicy Spółdzielczej. Z kolei piątą trasą rowerzyści przejadą wzdłuż ulicy Batalionów Chłopskich, a szóstą - wzdłuż ulicy 7 Źródeł do Szkoły Podstawowej nr 2.

Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa zauważa, że turystyka rowerowa to coraz bardziej popularna forma spędzania wolnego czasu, dlatego gmina zdecydowała o wykonaniu tej inwestycji. - Ścieżki będą połączone z obecnie budującymi się trasami rowerowymi w ramach budowy obwodnicy Pińczowa. To ważny projekt, oczekiwany przez mieszkańców - zaznacza burmistrz.

Włodarz Pińczowa dodaje, że obecnie prowadzone są także rozmowy na temat budowy ścieżki rowerowej szlakiem dawnej wąskotorówki. Dzięki temu w przyszłości możliwe byłoby rowerowe połączenie Pińczowa z obecnie budowaną ścieżką przyrodniczo-edukacyjną.

- Jesteśmy na etapie uzgadniania oraz wnioskowania o budowę ścieżek rowerowych wzdłuż torów kolejowych. Wspólnie z gminą Złota i gminą Wiślica chcemy dołączyć się do budowanej obecnie ścieżki, która ma prowadzić z Wiślicy przez Kazimierzę i dalej w kierunku Krakowa - dodaje.

W ramach 4-kilometrowej trasy powstanie też miejska wypożyczalnia rowerów.

Inwestycja jest w 85 proc. współfinansowana z pieniędzy unijnych. Jej wartość wynosi ponad 2,5 mln złotych.

Reklama