Obowiązkowe testy COVID-19 dla pacjentów w Jędrzejowie

Data publikacji: 11.05.2020 14:46
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Szpital w Jędrzejowie wznowił planowe przyjęcia pacjentów.

Jak informuje Maciej Wróbel, dyrektor lecznicy, pacjenci którzy będą skierowani na zabiegi na oddziałach ortopedii, chirurgii, czy ginekologii, dzień przed datą wyznaczoną na skierowaniu najpierw muszą zgłosić się do szpitala na badanie dotyczące obecności COVID-19 oraz na podstawowe badania np. z krwi.

Podczas wizyty zostaną poinformowani jak mają się zachowywać wracając do domu. Dopiero po otrzymaniu wyników chorzy będą informowani o przyjęciu na oddział. Jak tłumaczy dyrektor Wróbel chodzi o bezpieczeństwo pracowników szpitala i innych pacjentów. 

- W podobny sposób przyjmowani będą również pacjenci na oddział wewnętrzny. Oczywiście wyżej wymienione zasady nie dotyczą nagłych i pilnych przyjęć zagrażających życiu, gdzie każdy pacjent jest niezwłocznie do szpitala przyjmowany - dodaje dyrektor.

Na terenie powiatu jędrzejowskiego jest 10 osób z potwierdzonym zakażeniem, 192 osoby obecnie przebywają na kwarantannie domowej, a 9 jest w izolacji zbiorowej w Bocheńcu. Zanotowano także siedmiu ozdrowieńców. Jedna osoba jest hospitalizowana.

Reklama