Pracownicy ostrowieckiego SOR zakażeni koronawirusem

Data publikacji: 11.05.2020 17:30
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: dr Adam Karolik, dyrektor ds. lecznictwa ostrowieckiego Zakładu Opieki Zdrowotnej

Na zdjęciu: dr Adam Karolik, dyrektor ds. lecznictwa ostrowieckiego Zakładu Opieki Zdrowotnej
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

U dwóch pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowcu Św. potwierdzono zakażenie COVID-19. Z kolei u dwóch kolejnych osób testy należy powtórzyć.

Jak informuje dr Adam Karolik, dyrektor ds. lecznictwa ostrowieckiego Zakładu Opieki Zdrowotnej, mimo tych zakażeń, SOR w dalszym ciągu działa. Taką decyzję podjęto po rozmowie z wojewódzkim konsultantem ds. chorób zakaźnych.

- Nie podejmowaliśmy decyzji o zamknięciu SOR z tego powodu, że tam nie przebywają pacjenci w ruchu ciągłym. Są to pacjenci, którzy przechodzą przez SOR. Ich kontakt był badany z personelem potencjalnie zakażonym - wyjaśnia Adam Karolik.

Informuje też, że od początku pandemii personel na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym ma takie zabezpieczenia, jak personel w szpitalach jednoimiennych. Badania pracowników zostały wykonane profilaktycznie, umożliwia je jedno z rozporządzeń ministra zdrowia pod warunkiem, że pracownik ma jakiekolwiek, nawet najbardziej banalne objawy.

- Przeziębienie, kaszel, opryszczka, ból gardła itd. Ci pacjenci mogą badania wykonywać na NFZ. Takich badań zrobiliśmy u nas kilkadziesiąt i ci pracownicy SOR są z tej puli badani - mówi Adam Karolik.

Szpital w dalszym ciągu będzie monitorował stan zdrowia pracowników służby zdrowia.

adv adv
Wiadomości
Reklama