Pierwsze przejście aktywne w Ostrowcu

Data publikacji: 12.05.2020 07:52
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.05.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Ulica Nowe Piaski

11.05.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Ulica Nowe Piaski
Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski

Do końca sierpnia mieszkańcy ulicy Nowe Piaski w Ostrowcu Świętokrzyskim będą korzystać z nowoczesnej infrastruktury drogowej. Trwają prace przy budowie 400 metrowego odcinka drogi. Ich koszt to 1,7 mln zł.

Oprócz nawierzchni asfaltowej i pełnego LED-owego oświetlenia pojawi się także nowinka w postaci aktywnego przejścia dla pieszych. Polega ono na dodatkowym automatycznym oświetleniu przejścia, gdy pieszy pojawi się na pasach. Będzie to pierwsze takie miejsce w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Marcin Karbowniczek, kierownik referatu dróg informuje, że wzdłuż ulicy będzie poprowadzona ścieżka rowerowa oraz chodnik. Wykonywane są także dwie zatoki autobusowe. Łącznie na tym odcinku będą trzy przejścia dla pieszych: przy ulicach Grzybowej i Kolonii Robotniczej, w środku przejście aktywne.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński przypomina, że na terenie miasta budowane są jeszcze inne ulice, a epidemia nie powoduje żadnych opóźnień. W związku z budową utrudnienia występują m.in. na ulicach: Miodowej, Ogrodowej, i Rzeczki.

Ulica Nowe Piaski jest remontowana przy dużym wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowanie wyniosło ponad milion złotych.

Reklama