Krew można oddać również w sobotę

Data publikacji: 12.05.2020 15:07
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
30.06.2019 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

W związku z dużymi niedoborami krwi w magazynach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, placówka postanowiła pracować także w soboty. Jak informuje Jerzy Stalmasiński, dyrektor centrum, w najbliższą sobotę honorowo krew będzie można oddać od 8.00 do 13.00.

- Przygotowaliśmy ankietę, w której pytaliśmy krwiodawców, czy byliby chętni oddawać krew także w soboty, czy nawet w niedziele. Kilkaset osób zadeklarowało chęć przyjścia do centrum, stąd nasza decyzja. Pamiętajmy, że w ten dzień krew będzie można oddać tylko w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Placówki terenowe będą zamknięte - mówi Jerzy Stalmasiński.   

W najbliższych dniach uruchomiony zostanie także punkt poboru krwi w Ostrowcu Św. - W tym mieście wytypowaliśmy dwie lokalizacje. Dzisiaj pojechała tam nasza ekipa sprawdzić warunki w tych miejscach. Ostrowiec Św. jest dużym miastem, w którym z pewnością mieszka wiele osób chętnych do oddania krwi - dodał Jerzy Stalmasiński.

Obecnie, poza grupą AB Rh plus, niedobory występują we wszystkich grupach krwi. Krew oddawać można w głównej siedzibie centrum przy ulicy Jagiellońskiej 66 w Kielcach, a także w punktach terenowych w Końskich przy ulicy Gimnazjalnej 41b i Sandomierzu przy ulicy Schinzla 13. 

Reklama