Kielecka uczelnia szuka poetów

Data publikacji: 12.05.2020 19:20
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Rektorat

Kielce. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Rektorat
Kielce / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Konkurs poetycki organizuje Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Jak mówi profesor Anna Wileczek, koordynator akcji, uczestnicy będą musieli uwspółcześnić jeden z utworów patrona kieleckiej uczelni.

- Konkurs jest poświęcony twórczości Jana Kochanowskiego. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie i opracowanie parafrazy jakiegoś wybranego tekstu Jana Kochanowskiego - tłumaczy profesor Anna Wileczek.

Konkurs poetycki jest elementem obchodów 50-lecia powstania kieleckiej uczelni. Swoją pracę trzeba wysłać do 10 czerwca na adres: uniwersytet.otwarty@ujk.edu.pl. Trzeba do niej dołączyć również formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie UJK. Tam również znajdziemy regulamin konkursu.

- To jest konkurs skierowany do wszystkich zainteresowanych poezją. Są trzy kategorie wiekowe: dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, druga kategoria to młodzież, a trzecia osoby dorosłe, które ukończyły 18 rok życia - mówi profesor Anna Wileczek

Nagrody w konkursie „Pieśni i fraszki słowne igraszki- wierszowane potyczki z Janem Kochanowskim” ufunduje rektor kieleckiej uczelni.

Reklama