Karczewski: rekomendujemy Marka Pęka na wicemarszałka Senatu

Data publikacji: 13.05.2020 10:49
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: PAP
Stanisław Karczewski

Stanisław Karczewski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- PiS rekomenduje Marka Pęka na wicemarszałka Senatu - poinformował Stanisław Karczewski. Dodał, że jego decyzja o rezygnacji z tej funkcji jest podyktowana przedstawieniem przez marszałka Tomasza Grodzkiego opinii, w której zakazuje się łączenia tej funkcji i możliwości wykonywania zawodu lekarza.

Karczewski przypomniał podczas konferencji swoją poranną deklarację o rezygnacji z funkcji wicemarszałka Senatu.

- Moja decyzja jest podyktowana tym, że pan marszałek Grodzki przedstawił opinię, w której zakazuje się łączenia funkcji wicemarszałka i możliwości wykonywania zawodu lekarza - mówił senator PiS.

- Nie chcąc wchodzić w konflikt na jeszcze wyższym poziomie emocji z panem marszałkiem Grodzkim, postanowiłem zrezygnować z funkcji wicemarszałka - powiedział Karczewski. Zapewnił, że w dalszym ciągu będzie aktywnym politykiem.

- Zgodnie z ustaleniami mamy niestety tylko jedno miejsce w Prezydium (Senatu), w to miejsce będziemy rekomendować byłego wicemarszałka z poprzedniej kadencji, pana senatora Marka Pęka - poinformował Karczewski.

Pęk zapowiedział, że klub PiS zwróci się do marszałka Senatu, aby jeszcze na obecnym posiedzeniu Izby odbyło się głosowanie nad jego kandydaturą na stanowisko wicemarszałka.

Tagi do tego wpisu
Reklama