Kielecka onkologia znów wykonuje część badań

Data publikacji: 14.05.2020 11:46
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Świętokrzyskie Centrum Onkologii
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Świętokrzyskie Centrum Onkologii wznowiło wykonywanie badań obrazowych. Chodzi o rezonans magnetyczny, tomografię komputerową, a także badania USG i RTG.

Jak informuje Izabela Opalińska, rzecznik szpitala, z badania mogą skorzystać wszyscy pacjenci, którzy mają skierowanie.

- Prosimy jednak cały czas o zachowanie wszelkich środków ostrożności. To, że w tej chwili wszystkie testy, które wykonujemy w ŚCO są ujemne, to nie oznacza, że niebezpieczeństwo zakażenia koronawirusem nie istnieje. Dlatego prosimy o noszenie maseczek, dezynfekowanie rąk, zachowanie dwumetrowej odległości od innych pacjentów oraz nie gromadzenie się na korytarzach szpitala - przypomina Izabela Opalińska.

Jak dodaje, przed przyjściem do ŚCO należy telefonicznie skontaktować się z Zakładem Diagnostyki Obrazowej i ustalić konkretną godzinę badania.

- Pacjenci, którzy mieli wyznaczony termin badania w czasie, kiedy nie były one wykonywane w naszym szpitalu, zostali o tym przez nas poinformowani. Jednak nie muszą się obawiać o wykonanie tego działania. Z każdą z tych osób skontaktujemy się telefonicznie i ustalimy nowy termin badania - dodała Izabela Opalińska.

Numery telefonów do pracowni rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej oraz pracowni USG i RTG znajdują się na stronie internetowej ŚCO.

Publikujemy je także poniżej:

Rezonans Magnetyczny 41 36 74 639

Tomografia Komputerowa  41 36 74 638

USG i RTG 41 36 74 253

Reklama