Dokąd na kwarantannę? Jest wybór

Data publikacji: 14.05.2020 12:28
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.04.2020. Kielce. Internat Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach

01.04.2020. Kielce. Internat Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Świętokrzyskiem jest 30 ośrodków, w których mogą odbyć kwarantannę osoby powracające zza granicy.

Jak informuje Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego, w sumie przygotowane jest 3 tys. miejsc dla osób, które muszą być odizolowane przez dwa tygodnie od społeczeństwa.

- Województwo świętokrzyskie jest bardzo dobrze przygotowane na ewentualne przyjęcie osób wracających zza granicy, które zostaną objęte kwarantanna, a nie będą mogły spędzić tego czasu w domu. W razie potrzeby może zostać uruchomionych kolejnych 28 ośrodków - dodała Ewa Łukomska.

W Kielcach są trzy miejsca, w których można odbyć 14-dniową kwarantannę, a w razie konieczności otworzone zostaną kolejne dwa. Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta miasta informuje, że osoby przebywające na kwarantannie mogą liczyć na pomoc żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy przekazują posiłki i w razie potrzeby także np. leki.

- Wśród rzeczy, które są dostarczane osobom na kwarantannie możemy wymienić m.in. termometry, czajniki, pakiety sanitarne i środki opatrunkowe. Za przygotowanie tych wszystkich rzeczy odpowiedzialny jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, a ich dowozem do osób na kwarantannie zajmują się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej - wyjaśnia Tomasz Porębski.

Obecnie w miejscach wyznaczonych przez wojewodę na miejsce kwarantanny w naszym regionie przebywa 129 osób.

Reklama