Skarżysko-Kamienna bez obywatelskiego budżetu

Data publikacji: 14.05.2020 13:49
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Skarżysko-Kamienna. Urząd Miasta

Skarżysko-Kamienna. Urząd Miasta
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Skarżysku-Kamiennej nie będzie Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku. Wbrew zapowiedziom z kwietnia, które mówiły o rozpoczęciu naboru wniosków, teraz, decyzją prezydenta miasta Konrada Kröniga, ta forma wydatkowania publicznych pieniędzy została zawieszona.

W informacji, którą Urząd Miasta zamieścił na stronie internetowej, czytamy że powodem tej decyzji jest sytuacja finansowa, w jakiej znalazły się polskie samorządy wskutek epidemii koronawirusa. W wyniku znaczącego spadku dochodów miasta, Budżet Obywatelski na 2021 zostaje wstrzymany, a 400 tys. zł, jakie miały być na niego przeznaczone, zasili bieżące wydatki gminy.

Oznacza to, że ogłoszony wcześniej harmonogram Budżetu Obywatelskiego jest uchylony i w tym roku nie odbędzie się nabór wniosków od mieszkańców z propozycjami zadań i projektów. Jednocześnie prezydent Skarżyska-Kamiennej informuje, że po zakończeniu pandemii oraz wyeliminowaniu jej skutków ekonomicznych Budżet Obywatelski powróci.

Podobną decyzję podjęły już Starachowice. Tam także na przyszły rok zawieszono nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Dotychczas do rozdysponowania na inwestycje zgłoszone przez mieszkańców było 1,200 tys. zł.

Reklama