Ogród Botaniczny i Centrum Geoedukacji otwierają się dla zwiedzających

Data publikacji: 15.05.2020 06:26
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.04.2020 Kielce. Ogród botaniczny

17.04.2020 Kielce. Ogród botaniczny
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ogród Botaniczny w Kielcach otwiera swoje bramy dla odwiedzających. Początkowo sezon miał się tam rozpocząć 1 maja, ale w związku z epidemią koronawirusa inaugurację przełożono.

Jak informuje Katarzyna Socha, kierownik ogrodu, po raz pierwszy zwiedzający będą mogli zwiedzić całą część ekspozycyjną ogrodu.

- To 11 ha powierzchni terenu. Po raz pierwszy będzie można zobaczyć zbiorniki wodne. Oprócz nich również alpinarium, które jest położone blisko tych zbiorników. To kilkumetrowa skarpa położona w tym miejscu w ogrodzie, gdzie jest największa różnica poziomów. W tę skarpę wbudowane są skały, a w nich znajdziemy roślinność, która odpowiada różnym pasmom górskim w Polsce - wyjaśnia Katarzyna Socha.

W Ogrodzie Botanicznym w Kielcach można ponadto podziwiać wiele kolekcji kwiatów, drzew, krzewów, bylin, których jest około kilkudziesięciu tysięcy. 

Swoje drzwi dla odwiedzających otwiera od dzisiaj także Centrum Geoedukacji w Kielcach. Jak mówi Katarzyna Socha, w placówce będzie można zwiedzić ekspozycję, która przeniesie nas w okres Dewonu.

- Będzie można podziwiać ekspozycję po pracach remontowych. To właściwie zupełnie nowa wystawa, która przenosi nas w okres Dewonu w rejon Gór Świętokrzyskich.  Zobaczyć będzie można różne dioramy z organizmami, które w tamtym czasie na terenie naszych gór się znajdowały - dodała Katarzyna Socha.  

Ogród Botaniczny czynny będzie codziennie za wyjątkiem poniedziałków w godzinach 10.00-18.00. Cena za bilet ulgowy wyniesie 6 zł, a za normalny 9 zł. Nowością jest bilet sezonowy za 100 zł.

Natomiast Centrum Geoedukacji czynne jest od 9.00 do 17.00, od wtorku do piątku. Wstęp jest bezpłatny.

W ogrodzie jednorazowo może przebywać tysiąc osób, natomiast w Centrum Geoedukacji dwanaście.

Reklama