Studenci UJK wracają na uczelnię

Data publikacji: 15.05.2020 12:47
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.05.2020. Kielce. Na zdjęciu: prof. Jacek Semaniak, rektor UJK

15.05.2020. Kielce. Na zdjęciu: prof. Jacek Semaniak, rektor UJK
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Uniwersytet Jana Kochanowskiego wznawia zajęcia. Poinformował o tym profesor Jacek Semaniak, rektor kieleckiej uczelni. Zastrzegł przy tym, że fizycznie do budynków uniwersytetu wrócą jedynie studenci, którzy muszą mieć zajęcia praktyczne. Dotyczy to głównie żaków z Collegium Medicum oraz Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.

- Większość studentów będzie kontynuowała naukę zdalną. I też w sposób zdalny będą składać egzaminy i uzyskiwać zaliczenia. Ale tam, gdzie jest konieczność nauki praktycznej w laboratoriach czy pracowniach, studenci będą mieli zajęcia od 25 maja - informuje rektor.

Warsztaty i laboratoria będą musiały spełnić wymogi Głównego Inspektora Sanitarnego, co oznacza między innymi zachowanie odpowiednich odległości między studentami. Poza tym sprzęt, którego młodzi ludzie mają używać na zajęciach będzie regularnie dezynfekowany. Żacy i wykładowcy muszą też nosić maseczki lub przyłbice oraz rękawiczki.

Kielecka uczelnia umożliwi niektórym kierunkom przesunięcie zajęć do 14 sierpnia. Wniosek do rektora w tej sprawie powinien złożyć dziekan danego wydziału. W takim przypadku sesja egzaminacyjna potrwa do 28 sierpnia. Studenci spoza Kielc, którzy będą musieli wrócić do zajęć praktycznych, mogą starać się o miejsce w akademiku.

Profesor Jacek Semaniak zapowiada też zmiany w harmonogramie rekrutacji.

- Rekrutacja zostanie przesunięta na miesiące: sierpień, wrzesień i początek października. Dzięki temu dajemy szansę osobom, które zdały maturę w terminie poprawkowym - tłumaczy rektor.

17 sierpnia kandydaci będą mogli zarejestrować się w systemie elektronicznego naboru UJK. 18 sierpnia odbędą się egzaminy na tych kierunkach, które ich wymagają. 19 sierpnia nastąpi ogłoszenie wyników rekrutacji, po którym zakwalifikowani na wybrany kierunek będą musieli donieść wymagane dokumenty. UJK planuje też rekrutację uzupełniającą. Zakończy się ona 4 października, dzień później odbędą się ewentualne egzaminy, a 6 października ogłoszona zostanie lista przyjętych kandydatów.

Profesor Jacek Semaniak informuje, że zajęcia dydaktyczne w nowym roku akademickim rozpoczną się później niż zwykle, mianowicie 12 października.

Tagi do tego wpisu
Reklama