Pierwszy gminny żłobek w Klimontowie

Data publikacji: 15.05.2020 15:22
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pierwszy samorządowy żłobek powstanie w Klimontowie. Na ten cel zostaną wyremontowane i zaadaptowane pomieszczenia w części szkoły podstawowej.

Utworzenie placówki jest możliwe dzięki rządowej dotacji z programu Maluch+" i dofinansowaniu z urzędu marszałkowskiego.

- Po przeniesieniu starszych klas do budynku po gimnazjum, mamy tam wystarczająco dużo miejsca - mówi Marek Goździewski, burmistrz Klimontowa.

- W żłobku powstanie 14 miejsc. Prace dostosowujące pomieszczenia polegać będą na niewielkich przeróbkach pomieszczeń, malowaniu ścian, żłobek zostanie wyposażony we wszystkie niezbędne sprzęty i zabawki - zapewnia burmistrz.

Równoległe prowadzone będą prace, zmierzające do zwiększenia liczby miejsc w przedszkolu samorządowym. Na tę inwestycję miasto również dostało dotację z Urzędu Marszałkowskiego.

Gmina przygotowuje obecnie przetarg na realizację obu zadań. Ich zakończenie planowane jest najpóźniej na sierpień. Obecnie w Klimontowie funkcjonuje jeden żłobek, który prowadzą siostry zakonne.

Reklama