Nowego rektora kieleckiego uniwersytetu poznamy w czerwcu

Data publikacji: 15.05.2020 15:54
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Rektorat

Kielce. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Rektorat
Kielce / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Nowy rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego będzie znany na początku czerwca. Jak poinformował profesor Jacek Semaniak, rektor kieleckiej uczelni, są już oficjalne terminy wyboru jego następcy.

- Odbyło się posiedzenie uniwersyteckiej komisji wyborczej, która odmroziła kalendarz wyborczy przewidziany na ten rok. Zgodnie z tym kalendarzem 20 maja zostanie opublikowana lista kandydatów na rektora - powiedział profesor Jacek Semaniak.

Na razie nie ma oficjalnej listy kandydatów, ale trzy osoby już zadeklarowały, że będą ubiegać się o stanowisko rektora. To profesor Stanisław Głuszek - prorektor do spraw medycznych UJK, profesor Michał Arabski - prorektor do spraw nauki oraz profesor Barbara Gawdzik - dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.

Profesor Jacek Semaniak zapewnił, że jego następcę poznamy w pierwszych dniach czerwca.

- Drugiego czerwca odbędą się wybory rektora. W przypadku, gdyby w pierwszym terminie nie nastąpiło rozstrzygnięcie, wybory uzupełniające przewidziane są na czwartego czerwca. Równolegle odbywać się będą zgłoszenia kandydatów do Senatu naszej uczelni, a wybory przyszłych senatorów zaplanowano na koniec czerwca - poinformował profesor Jacek Semaniak.

Rektora kieleckiej uczelni wybierze stuosobowe Kolegium Elektorów, w skład którego wchodzą przedstawiciele społeczności akademickiej kieleckiej uczelni.

Reklama