Targi Kielce już otwarte. Można było nabyć wszystko do ogrodu

Data publikacji: 16.05.2020 07:45 / Data aktualizacji: 16.05.2020 10:29
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.05.2020. Kielce. Targi Kielce - kiermasz ogrodniczy

16.05.2020. Kielce. Targi Kielce - kiermasz ogrodniczy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Targach Kielce odbyła się pierwsza po długiej przerwie impreza wystawiennicza - kiermasz ogrodniczy. To wydarzenie dla wszystkich miłośników zieleni i działkowych dodatków. Można było kupić m.in. kwiaty, krzewy, a także meble do swojego ogrodu.

Dla koneserów roślin gratką mogło być stoisko Sławomira Jasińskiego. Można na nim znaleźć m.in. derenie w kolorach białych i różowych. Ceny wahają się od 90 do nawet tysiąca złotych.

- To są krzaki, które rozrastają się nawet do 2-2,5 metra. Niektóre okazy kwitną nawet do 2 miesięcy w maju i czerwcu. Później jest krzak z liśćmi, ale one mają bardzo ciekawe kolory. I tak, jak przy klonach, liście mają różną mutację kolorów - mówi.

Z kolei na stoisku Doroty Sochy furorę robią klony palmowe.

- O żółtych i czerwonych liściach. Przebarwiają się one 2-3 razy do roku. Ceny kształtują się od 60 zł do 100 zł. Jak o nie dbać? Jak o każdą roślinę, przede wszystkim kochać - śmiała się Dorota Socha.

Na kiermaszu już z rana pojawiło się dużo osób. Większość nie miała sprecyzowanych planów zakupowych.

- Na razie kupiłem czosnek niedźwiedzi, który przyda się na odporność. Szukam też kwiatków, ale nie wiem jeszcze jakich. Po zimnej Zośce dobrze będzie dziś rano coś nowego posadzić - podkreślał jeden z klientów.

Na miejscu zachowano normy bezpieczeństwa. Stoiska były od siebie oddalone, a sprzedawców, jak i klientów zobowiązano do noszenia masek. Ponadto wszyscy starali zachowywać bezpieczną odległość. Na terenie obiektu znajdowały się też dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk.

Reklama