Wkrótce do Kielc zawitają tropiki. Inwestycja dobiega końca

Data publikacji: 16.05.2020 07:50
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.05.2020 Kielce. Hotel Binkowski. Baseny tropikalne w budowie

15.05.2020 Kielce. Hotel Binkowski. Baseny tropikalne w budowie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dobiegają końca prace związane z budową basenów tropikalnych w Kielcach. Powstają one przy Hotelu Binkowski.

Jak informuje Bartosz Binkowski, jeden z menedżerów hotelu, będzie to miejsce, w którym w środku zimy poczujemy się jak na słonecznej wyspie. Będzie to możliwe dzięki unikalnej roślinności, która jest spotykana w tropikach. To m.in. palmy. Największe z nich mają ok. 7 metrów wysokości.

Dla aktywnych przygotowane będą baseny rekreacyjnie o łącznej powierzchni 1,2 tys. metrów kwadratowych.

- Będzie m.in. sztuczna rzeka, którą będziemy mogli pływać na pontonach po całym parku. Ponadto, nie zabraknie basenów rekreacyjnych dla dorosłych i dzieci. Przygotowaliśmy również baseniki spa, masaże wodne. Będą oczywiście trzy zjeżdżalnie wodne, w sumie o długości ok. 300 metrów, w tym dwie pontonowe - mówi.

Jak zaznacza Damian Rurarz, jeden z menadżerów basenów, wielką atrakcją dla odwiedzających będzie saunarium z ośmioma różnego rodzaju saunami.

- Będziemy mieli jedną z największych saun w Polsce, na ok. 130 osób, z przeszklonym, panoramicznym oknem z widokiem na całą północ Kielc. To będzie stanowić na pewno niebywałą atrakcję. Ponadto będzie basen solankowy z hydromasażem i widokiem na Kadzielnię oraz wiele saun tematycznych, gdzie będziemy organizować różne seanse saunowe - mówi.

Pierwsza część inwestycji powinna zostać oddana do użytku za 2-3 miesiące. Będą to m.in. praktycznie wszystkie baseny, sztuczna rzeka, wanny spa, wodny plac zabaw i trzy zjeżdżalnie. Budowa drugiego etapu, w tym m.in. siedmiu saun, basenu solankowego z hydromasażem czy tarasu z basenem powinna zakończyć się pod koniec roku, a ta część powinna zostać udostępniona na początku przyszłego.

Bartosz Binkowski zaznacza, że z basenów tropikalnych będą mogli korzystać nie tylko goście hotelu, ale także wszystkie inne osoby.

Reklama